Kāzu plānošanas būtība

Kāzu plānošanas koučings ir kāzu industrijas ietvaros salīdzinoši jauns, taču ir kļuvis arvien populārāks pakalpojums. Tas sniedz iespēju klientiem saņemt profesionālu atbalstu un norādes, lai plānotu un organizētu savas kāzas.

Lai gan tiek veikta rūpīga kāzu plānošana, koučings pievēršas ne tikai praktiskiem aspektiem, bet arī emocionālajam un psiholoģiskajam līmenim. Tas nodrošina klientiem personīgu atbalstu, palīdzot identificēt viņu vēlmes, mērķus un vīziju attiecībā uz kāzām, kā arī pārvarēt jebkādas šaubas, trūkumus vai stresa situācijas.

Kāzu plānošana ir process, kurā tiek organizētas un sagatavotas kāzas, sākot no sākotnējām idejām līdz pat lielajai dienai. Tas ietver daudzas svarīgas detaļas un uzdevumus, kuri jāveic, lai nodrošinātu, ka kāzas notiek pēc iecerētā.

" Kāzu plānošana ir pats svarīgākais brīdis, kurā pārskatot visas detaļas, pa atslēgas caurumu var ielūkoties  Jūsu lielajā dienā" 

Kad izvēlēties kāzu koučingu ?

Kāzu dienas vīzijas radīšanai

Viss sākas ar diviem mīlošiem " JĀ"... tam seko satraukums un datuma izvēle. Bet ko tālāk? Ko mēs vēlamies? Kā mēs gribam? Kāda būs mūsu īpašā diena, kuru noteikti atcerēsimies visu mūžu un varbūt pat mazbērniem stāstīsim. 

 Te ir laiks sarunai par kopējo kāzu dienas vīziju kouča pavadībā-mierīgā, atbalstošā atmosfērā, sajūtot pat to, kā šajā dienā smaržos līgavas pušķis.

 • Sarunas ilgums ir aptuveni 1-1.5 h . 
 • Tikšanās ir iespējama, gan attālināti, gan klātienē
 • Sarunas laikā koučs piefiksē visas nianses un noslēgumā Jūs saņemsiet apkopotu info ar visu Jūsu sapņu lidojumu par Jūsu kāzu dienu. 
 • Pēc šīs sesijas Jums būs iezīmējies tas, kādas kāzas abi vēlaties, kas ir, kas nav šajās kāzās. Kāzu konceptuālā plāna radīšanai

Brīdī, kad esiet sapratuši kādas kāzas vēlaties- ir laiks ķerties klāt plānošanai. Šī plānošana ietver visu to sadaļu aptveršanu, kurām būs nozīme Jūsu kāzās- sākot no budžeta, vietas, muzikantiem līdz pat mičošanai ( ja to velēsieties) 

Šajā plānošanas posmā tiek sagatavota arī laika ass, kā atskaites punkti, par to, kad kam ir jābūt paveiktam un, kuriem cilvēkiem piesaistītiem. 

Šis ir tas posms, kad sarunā var piedalīties arī vedēji vai citi kāzās iesaistītie - piemēram vecāki, draugi utt. 
Šī saruna ļaus būt visiem " uz viena viļņa" 


 • Saruna ilgst 1-1.5 h. Atkarībā no sarunā paveiktā ir iespējams vienoties par papildus sesijām pēc kāda laika, kad ir jau daļa no lietām paveiktas.
 • Tikšanās iesaistītos tikšanās var " dalīt" - piemēram jaunais pāris ar vedējiem kopā un tad vedēji atsevišķi,  ja vedējiem uzticēti dažādi pienākumi- lai atbalstītu viņus sagatavošanās procesā

Kāzu dienas plāna sagatavošana

Kāzu dienas plāna sagatavošana ir ļoti nozīmīgs posms, jo tas atspoguļos visas aktivitātes, kuras būsiet iecerējuši. Gadās arī tā, ka diena ir par īsu visam tam kas iecerēts. Tāpēc dienas plāns palīdz noteikt prioritātes, kā arī būs ļoti vērtīgs atbalsts visiem kāzu organizēšanā iesaistītajiem, lai noteiktu, kurā brīdī kam jābūt paveiktam. 

 • Saruna ilgst 1-2h , atkarībā no izvirzītā mērķa tikšanās sākumā;
 • Sarunas noslēgumā būtu jāizveidojas dienas plānam - pilnīgam vai papildināmam.
 • Sarunā būtu vērtīgi piedalīties jaunajam pārim ar vedējiem
" Pēckāzu"  sadarbība

Reiz viens draugs man teica: " Ģimene ir kā  mazs uzņēmums "  Tad nu šī sesija ir veltīta pārim pēc kāzām- lai pārrunātu, kāda būs sadarbība pēc kāzām-kā strādās mazais uzņēmums.


Šī saruna ir par vērtībām, par to, kas vienam un otram praktiski ir svarīgi. Sarunas formāts ir viegls un pozitīvā gultnē vadīts- tā nav pāru terapija, bet gan iespēja vienam  atklāt to, ko vēlētos- par to kā būt kopā- ģimenei. Sadzirdēt sevi un vienam otru. 

Sarunas mērķi un virzienu nosaka pats pāris- atkarībā no savām prioritātēm un vēlmēm. 

 • Sarunas ilgums ir 1 h;
 • Sarunas noslēgumā pāris saņem kopsavilkumu par pielemto, izrunāto un vadlīnijām. 


Jūsu ieguvumi plānojot kāzas kopā ar kouču

To ir diezgan daudz, tomēr uzskaitīšu būtiskākos:

Laika resursa ietaupījums

Kāzu plānošana var būt ļoti laikietilpīgs process, prasot daudz resursu un pūļu. Kāzu plānotājs uzņemsies daļu no šī darba, koordinējot procesu un atbalstot visu detaļu izplānošanā. Tas atvieglo klientiem laika ietaupīšanu un samazina stresu.

Bez stresa un pārdzīvojumiem

Kāzu plānošana var radīt lielu stresu un spriedzi. Koučs palīdzēs saprast laika līniju, lai  nebūtu jāsatraucas par darāmo darbu kārtību. Tas ļauj jaunajam pārim un iesaistītajiem izbaudīt kāzu gatavošanās procesu

Skaidra virzība
 un vīzija

Plānošana kouča pavadībā nodrošina strukturētu un rūpīgi plānotu procesu, kura motivē darboties un ļauj atsekot jau paveikto 

Finansiālais ietaupījums

Izplānot- nozīmē ieekonomēt, netērējot līdzekļus nevajadzīgām lietām. Katra aktivitāte kāzās paredz konkrētas darbības un nepieciešamo lietu sarakstu. Ejot pēc plāna- kā iet uz veikalu ar sarakstu un samazināt emocionālo un nevajadzīgo pirkumu skaitu.

Kāzu organizēšanā iesaistīto līdzdalība

Tikšanās ar kouču var piedalīties arī citi iesaistītie- tas ļaus visiem būt uz viena viļņa un nekļūdīgi saprast- jaunā pāra vēlmes. Tikšanās ir jābūt koordinētam un par to parūpēsies koučs

Profesionāls atbalsts

Jums nebūs jāpiesaista kāzu organizēšanas aģentūra, ja plānojat kāzas organizēt pašu spēkiem- kopā izveidotais plāns ļaus Jums pašiem visu viegli realizēt. Kā teikt Detalizēti plānošanā- viegli kāzu dienā

Sazinieties ar mani un izrunāsim, kā izplānot Jūsu skaisto dienu  

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.