Noderīgu prasmju apmācības komandām

Prasmes tā ir spēja un kapacitāte organizēt un izpildīt procesus un cilvēka spēja pielietot zināšanas atbildīgā un atbilstošā veidā lai sasniegtu mērķi.
Prasmes ir holisistkā kompetenču koncepta sastāvdaļa, kas ietver zināšanu mobilizāciju, prasmes, attieksmes un vērtības, kas palīdz sasniegt uzstādīto mērķi vai pieprasījumu. Prasmes var iedalīt 2 lielākās grupās:

  • Cietās prasmes” (Hard skills) ir metodes vai zināšanas, kuras cilvēks apgūst skolā vai apmācībā darba vietā. „Cieto prasmju” piemēri ir IT programmēšanas valoda, medmāsas prasme veikt injekciju, pedagoga spēja iemācīt 1. klases skolēnu lasīt. 
  • Starpnozaru prasmes, reizēm sauktām arī par „mīkstajām prasmēm” (Soft skills), ir saistītas ar personību, cilvēku prasmēm un darba ētiku. Lielākā daļa šo prasmju, kas cilvēkam piemīt, nav viņam tieši mācītas, tās veidojušās dzīves pieredzes laikā gan ģimenē, gan skolā, gan komunicējot ar draugiem. Bieži vien tieši "mīksto prasmju" nepilnīga izmantošana, pārzināšana vai pielietošanas līmenis var bremzēt mūsu izauksi- gan veicot individuālu darbu, gan arī darbojoties komandā.


Lorem ipsum headerum

Diam quis enim lobortis scelerisque fermentum dui faucibus in ornare quam viverra.
Mauris commodo quis imperdiet massa tincidunt nunc pulvinar sapien.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.